Aktualności

ONICO Gdynia Półmaraton 2018 już za nami!

W minioną niedzielę na pięknym gdyńskim wybrzeżu odbył się ONICO Gdynia Półmaraton 2018. Ujemna temperatura powietrza nie wystraszyła prawdziwych pasjonatów biegania, bowiem w biegu otwierającym Koronę Polskich Półmaratonów wystartowało ponad 5900 zawodników z 25 krajów całego świata. Rosnąca popularność biegu wynika z rangi tego „święta sportu” bowiem ONICO Gdynia Półmaraton rozgrywany jest jako IAAF Bronze Label Road Race znajdując się tym samym w gronie najważniejszych półmaratonów na świecie. Dzięki temu do Gdyni zjechały prawdziwe gwiazdy półkrólewskiego dystansu takie jak młody i obiecujący Ben Chelimo z Ugandy czy też doświadczona Kenijka Ruth Matebo. Nie zabrakło także dzieci, które wystartowały już w sobotę, a w niedzielę mogły dopingować swoich rodziców i innych biegaczy startujących w sztafetach lub na pełnym dystansie. Ten doping, nasilający się zwłaszcza na podbiegu przy ulicy Świętojańskiej doceniła Agnieszka Gortel, wielokrotna mistrzyni Polski na dystansie półmaratonu, która niedzielny bieg zakończyła na piątym miejscu:

„Chciałabym bardzo podziękować kibicom za ich głośny doping na trasie. Było dziś naprawdę zimno, ale kibice i świecące w Gdyni słońce bardzo pomagały wykrzesać z siebie maksimum sił.”

Działalność kibiców nie kończyła się tylko na dopingu bowiem hojnie wsparto zbiórkę Fundacji ONICO na rzecz siedmioletniego Szymona, podopiecznego zakładu opiekuńczo-leczniczego w Bacikach Średnich. O wyniku zbiórki poinformujemy już wkrótce, jednak po ilości darczyńców wierzymy w powodzenie akcji!

Jesteśmy dumni, że możemy być sponsorem tytularnym wspaniałej imprezy sportowej, która przyciąga pasjonatów z całego świata. Wierzymy, że sponsoring wielkich sportowych przedsięwzięć takich jak ONICO Gdynia Półmaraton to nie tylko wspaniała okazja do budowania pozytywnego wizerunku marki, ale także część Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Wyniki ONICO Gdynia Półmaratonu 2018

ELITA MĘŻCZYZN

SOMIKWO Ben Chelimo UGA 01:03:32

OUBADDI El Hassan ESP 01:03:33

MUMO Joseph KEN 01:03:53

ELITA KOBIET:

OIGO Christine Moraa KEN 01:13:54

MATEBO Ruth KEN 01:13:58

GEZAHEGN Merine 01:14:07

Zapraszamy do kontaktu

Spółka wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000418005 Kapitał zakładowy w całości opłacony, w wysokości 2 000 000 zł.
Wszelkie prawa zastrzeżone